Kolagen Naturalny

Centrum Kolagenu Kalisz

Kolagen Silver

Kolagen Silver to jeden z kosmetyków zawierający naturalny kolagen. Likwiduje wszelkie niepożądane zmiany na skórze i poprawia jej wygląd.

Stosowanie produktu Kolagen Silver poleca się, w celu pielęgnacji całego ciała i wszystkich zabiegów z nią związanych.

Produkt zdobył już taką renomę, że używany jest w najlepszych gabinetach odnowy biologicznej. Tam ma zastosowanie w masażach leczniczych, rewitalizujących i energetyzujących.

Dla osób preferujących domowe zabiegi z pewnością ucieszy szeroki zakres działań tego produktu. Kolagen Silver niweluje cellulit, rozstępy, wygładza blizny i zmarszczki, pomaga pozbyć się trądziku znajdującego się na ciele, znacznie ujędrnia i uelastycznia skórę, likwiduje wszelkie podrażnienia.

Żel poleca się też stosować po depilacjach, korzystaniu z solarium, czy peelingach chemicznych. Kosmetyk przynosi ulgę w pieczeniu, czy swędzeniu oraz chroni skórę przed kolejnymi podrażnieniami.

Kolagen Silver jest też jednym z nielicznych produktów, które oprócz działania kosmetycznego mają charakter ściśle medyczny. Zmniejsza ból po ćwiczeniach siłowych i fitnessie, wzmacnia więzadła w stawach skokowych i kolanowych oraz ma pozytywny wpływ po zabiegach korekcji chirurgicznej.

Kolagen Silver wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, dlatego ma taki szeroki zakres oddziaływania i przynosi tak zaskakujące efekty. Nasze kosmetyki, składające się wyłącznie z naturalnych składników, bez sztucznych aromatów i barwników – nie uczulają. Do tego są bardzo wydajne, starczają na długi czas stosowania.

Kolagen Naturalny SILVER – Unikalna Formuła Q 5-26. Produkt występuje w postaci jasno szarego żelu i jest zalecany głównie do pielęgnacyjnych zabiegów na całym ciele.

Świetnie się sprawdza jako środek do:
masażu energetyzującego i leczniczego,
niwelowania zmarszczek i rozstępów,
stosowania po depilacjach, peelingach czy wizycie w solarium,
stosowania we wszystkich domowych kuracjach skóry i stawów.

Stosowany jest m.in. w gabinetach Odnowy Biologicznej do masaży o działaniu głęboko energetyzującym oraz rewitalizującym (po depilacji ciepłym woskiem, po zabiegach korekcji chirurgicznej np. biustu, po korzystaniu z kąpieli słonecznych naturalnych lub w solarium, w przypadku dermatoz skórnych lub alergii kontaktowych).

Wyśmienicie sprawdza się w domowych kuracjach dla osób korzystających z ćwiczeń fitnesowych czy korekcyjnych. U osób z deficytem tkanki łącznej, które mają słabe więzadła w stawach kolanowych i skokowych, powoduje zmniejszenie bólu oraz zwiększenie ruchomości stawów.

Preparat ma bardzo szerokie spektrum oddziaływania, sprzyjając odbudowie włókien kolagenowych.

Oferowany kolagen jest bardzo wydajny. Na jeden zabieg, np. na brzuch zużywamy nie więcej niż 0,3ml. przy stosowaniu 2-3 razy dziennie,
opakowanie 50ml  wystarcza na ok. 1,5 miesiąca
opakowanie 100ml  wystarcza na ok. 3 miesiące
opakowanie 200ml  wystarcza na ok. 6 miesiący

Sposób używania:

Stosować najlepiej po kąpieli, kiedy otwarte są pory skóry. Nanieść niewielką ilość żelu na umytą i koniecznie wilgotną skórę, a następnie lekko wklepać opuszkami palców. Stosować w miejscach, które tego wymagają, to znaczy tam, gdzie widoczne są np. rozstępy, blizny, przebarwienia czy cellulit. W ciągu kilku minut preparat wchłania się niemal całkowicie.

Aby uniknąć uczucia napięcia skóry, po wchłonięciu Kolagenu, czyli ok. 8-10 minutach, można zastosować delikatny krem odżywczy lub nawilżający, ewentualnie balsam, pamiętając jednak, że w żadnym razie nie może on zawierać: kwasów owocowych, cynku, ceramidów czy retinolu. Można to sprawdzić w składzie każdego produktu, którego się używa.

Nakładanie kremu, który będzie zawierał jeden z wyżej wymienionych składników, sprawi, iż kolagen straci swoje właściwości, a więc stosowanie w tym czasie preparatu nie przyniesie dla skóry pożądanych efektów.

W związku z powyższym, do zabiegów kosmetycznych zalecana jest linia kosmetyczna COLWAY na Bazie Kolagenu Naturalnego.

W przypadku, gdy chcemy jednak nałożyć krem, balsam czy olejek zawierający w swym składzie, np. retinol, trzeba odczekać ok. 60 minut od nałożenia Kolagenu Naturalnego. Po tym czasie można aplikować kosmetyki, które nam odpowiadają bez groźby utraty pełnego działania kolagenu.

Przechowywanie:

Kolagen zachowuje nienaruszoną strukturę białkową i biologiczną aktywność wyłącznie w przedziale temp. 5-28° C.

Skład wg INCI:

aqua, collagen, caprylyl glycol, elastin, lactic acid.